Platforma PZI instrukcja obsługi

Logo 500x500

Platforma w Mediach Społecznościowych

Spośród wieeelu mediów społecznościowych wybrane zostały dwa istotne (oraz dwa mniej istotne). Platforma w tej czy innej formie jest tam obecna. Umieszczane tam są dodatkowe treści, unikatowe dla każdego z rodzajów społeczności. Ale do rzeczy…

Facebook

Od początku roku akademickiego 2018/2019 PlatformaPZI obecna jest jako Fanpage na portalu społecznościowym Facebook. Wszystkie nowe treści umieszczane na stronach Platformy trafiają jako aktualności na Fanpage. Co jest unikalnego w tej społeczności? Na Fanpage trafiają także odnośniki do ciekawszych wpisów i artykułów oraz szkoleń i pomocy dydaktycznych dostępnych w różnych częściach Internetu oraz dostępnych w różnych językach.

YouTube

Podobnie jak z Facebook na YouTube Platforma istnieje od początku roku akademickiego 2018/2019. Kanał istnieje głównie po to by dzielić się treściami, których nie ma możliwości wgrać bezpośrednio na Platformę. Wgrywane są tam poradniki, recenzje i inne treści, odbywają się tak także webinary i spotkania na żywo.

Twitter

Konto na tym portalu nie jest bezpośrednio powiązane z Platformą, być może także nie zostanie na stałe, ale jeśli ktoś chce skorzystać z powiadamiania o wydarzeniach na Platformie w ten sposób to zapraszam do zaprenumerowania profilu @szymonkurzacz . Trafiają tam automatycznie wszystkie wpisy publikowane na Fanpage (Facebook) oraz wgrywane na kanał YouTube.

Disqus

A na koniec Disqus, który właściwie nie należy do tradycyjnych mediów społecznościowych. Niemniej treści umieszczane na Disqus, czyli komentarze pod wpisami, są dostępne dla wszystkich osób zarejestrowanych w serwisie, mogą być wyszukane i przeglądane, nawet bez wchodzenia na sama Platformę.

Wideo

Krótkie podsumowanie tego wszystkiego w poniższym wideo.