Platforma PZI instrukcja obsługi

Logo 500x500

Wygląd i podstawowe funkcje

Strona podzielona jest zasadniczo na trzy strefy. Każda z nich zawiera element nawigacyjny, niektóre z nich są powielone w każdej strefie.

Nagłówek

Górną część strony zajmuje część nagłówkowa. Zawiera ona przede wszystkim logotyp Platformy, który jest jednocześnie odnośnikiem do strony początkowej. Po kliknięciu w niego, użytkownik zostaje przeniesiony na stronę, która pojawia się po wpisaniu w pasek adresu przeglądarki URL: platformapzi.pl

Innym istotnym elementem nagłówka jest menu nawigacyjne, z którego można przejść do stron i kategorii będących częścią Platformy. Każde słowo w pasku nawigacyjnym jest klikalne, niektóre są także rozwijane. Każde prowadzi bądź do strony będącej samodzielnym tekstem, bądź do listy tematycznej zawierającej teksty w określonej tematyce.

Stopka

W dolnej części strony znajduje się stopka. Podzielona na cztery bloki odnośników. Najważniejszy z nich znajduje się z lewej strony. Tam użytkownik znajdzie prawie wszystkie potrzebne do obsługi profilu odnośniki. Znajduje się tam odnośnik do rejestracji, przypomnienia hasła czy podgląd (z opcją edycji) profilu kursanta i profilu użytkownika. Link do profilu użytkownika może być użyty do zalogowania się na swoje konto.

Drugi blok to lista 10 najnowszych artykułów dodanych do serwisu. Dotyczy to jednak tylko artykułów, wpisy z działu kursów czy najnowsze filmy wgrane na kanał na YouTube nie pojawią się na tej liście, o ile nie zostaną stworzone dla nich osobne wiadomości w ramach głównej części serwisu.

Po prawej stronie znajduje się lista najczęściej używanych tagów, czyli tematów na jakie piszemy w ramach Platformy. Każdy z nich jest klikalny i przenosi do listy artykułów i wpisów oznaczonych danym tagiem.

Na dole znajduje się lista profili społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube, RSS), gdzie PlatformaPZI powiela i rozpowszechnia swoje treści. Jest też kilka istotnych odnośników, których nie ma w innych częściach serwisu. Przede wszystkim Polityka Prywatności i Regulamin użytkowania.

Wideo

Wyczerpujące podsumowanie funkcjonalności można zobaczyć na poniższym wideo. Obraz zastąpi tysiąc słów, więc warto.

Główna część strony

Tu mamy dwie kolumny. Po lewej stronie wyświetlane są listy artykułów lub same artykuły. Z kolei z prawej strony mamy kolumnę reklamowo-nawigacyjną. Znajduje się tu menu “Laboratorium Pedagoga Zdolności”, czyli listę wszystkich głównych kategorii tekstów znajdujących się na Platformie. Znajdziemy tu też odnośniki do kanału YouTube i Fanpage na Facebook, jest także pole wyszukiwania treści na stronie.

Wersja mobilna

Wersja mobilna strony różni się nieznacznie od wersji desktopowej. Zmienia się układ z kolumnowego na pionowy. Treści praktycznie nigdy nie będą widoczne jedna obok drugiej w kolumnach a będą wyświetlane w pojedynczej kolumnie od góry do dołu. Menu nawigacyjne i niektóre dodatkowe opcje będą dostępne w specjalnym menu oznaczonym klasycznymi w mobilkach trzema poziomymi kreskami.